Politie controleert vijfduizend voertuigen op de 1e Deltaweg - Foto: Pim Haarsma
Foto: Pim Haarsma

Politie controleert vijfduizend voertuigen op de 1e Deltaweg

COLIJNSPLAAT – Donderdag 15 augustus hield de politie op de 1e Deltaweg bij Colijnsplaat een grote verkeerscontrole. Er werden vijfduizend voertuigen gecontroleerd. De controle vond plaats tussen 13.30 en 23.00 uur en in samenwerking met de Belastingdienst Zuidwest.

Scanauto
Er werd gebruik gemaakt van een zogenaamde Scanauto (ANPR). Hierbij worden kentekens automatisch vergeleken met computerbestanden met daarin onder andere gestolen auto’s, openstaande boetes, belastingschulden en gezochte personen.

Resultaten
Door de politie werden de navolgende bekeuringen uitgeschreven:

  • vier keer niet dragen van de gordel;
  • één keer onjuiste bevestiging kentekenplaat motorfiets;
  • een man (52) uit de gemeente Reimerswaal had te veel gedronken (370 ug/l). Vanwege herhaling leverde dit hem een bekeuring van €607,- en een rijverbod van 3 uren op. Tevens gaat er een melding naar het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen;
  • twee mensen die nog openstaande boetes hebben afgerekend (één persoon €253,- voor twee openstaande boetes en 1 persoon €703,- voor negen openstaande boetes.

Tijdens de controle werden nog een aantal aanhangwagens gewogen, maar dit leverde geen overtredingen op.

Belastingdienst
De belastingdienst wikkelde vijfentwintig ‘hits’ af, wat resulteerde in het leggen van zestien beslagen en de inbeslagname van een voertuig. Ter plaatse werd een bedrag van €24.804,- direct afgerekend.

Artikel delen: